image1 image2 image3 image3

Spotkaniem z K.B. Miszczuk

P1070644Od dłuższego czasu, jak nigdy dotąd członkowie DKK żyli spotkaniem z K.B. Miszczuk. Przygotowania nie były łatwe zwłaszcza dla Asi Moczydłowskiej, która zachwycona książkami pisarki postanowiła wykonać plakat do książki.

Spotkanie uatrakcyjniły dwie młodziutkie miłośniczki książek, które wykazały swój plastyczny talent. Monika Wyżlic - uczennica jamielnickiej szkoły w trakcie spotkania wykonała portret pisarki. Być może w przyszłości Monika zostanie autorką ilustracji do książek pisarki. Inna młodziutka miłośniczka literatury, która przybyła na spotkanie z Nowego Miasta wykonała ilustrację do książki.

K.B. Miszczuk opowiedziała o sobie i swojej twórczości, m.in. powiedziała "Bardzo sobie cenię trzech pisarzy: J.K. Rowling - za jej niesamowitą wyobraźnię, Dean'a Koontz'a - za ilość książek, którą napisał oraz Meg Cabot - za jej powieści, które pokochałam jako nastolatka - to dzięki Cabot zaczęłam pisać używając narracji pierwszoosobowej. Kiedyś chciałabym im dorównać: mieć nieograniczoną wyobraźnię jak J.K. Rowling, być płodną jak Koontz i poczytną jak Cabot." W życiu prywatnym pisarka jest lekarzem, lubi zwierzęta, a nade wszystko nie trudno się domyślić kocha książki. Pasję pisania zaszczepiła w niej polonistka – nauczycielka z gimnazjum.

Uczestnicy spotkania podczas niekończącej się dyskusji zadawali wiele pytań nt. napisanych książek oraz twórczych planów pisarki. I to jest największy sukces pisarza!

Spotkanie odbyło się 19.09.2015 r. w Jamielnickiej Bibliotece Publicznej w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa dzięki wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i Instytutowi Książki.

2018  GCK Mszanowo